STP4441
STP4441
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP4441
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP4441
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.361 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 10pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 125pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 73mΩ@4.5V,5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 55nC@10V |
