STP601D
STP601D
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP601D
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP601D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 1.134 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 30A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.6nF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 60W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 153pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 20mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 58nC@10V |
