STP607D
STP607D
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP607D
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP607D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.699 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.2nF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 25W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 7pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 150mΩ@10V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 16nC@10V |
