STP6621
STP6621
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP6621
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP6621
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.493 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 18A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2410pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 3.1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 125pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 23mΩ@10V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 55nC@10V |
| Pd- Power Dissipation | 3.1W |
| RDS(on) | 23mΩ@10V;28mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 18A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.41nF |
| Output Capacitance(Coss) | 179pF |
| Gate Charge(Qg) | 47nC@10V |
