STP9527
STP9527
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP9527
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP9527
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.874 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.1nF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 115pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 38mΩ@4.5V,8A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 20nC@4.5V |
| Pd- Power Dissipation | 2.8W |
| RDS(on) | 32mΩ@10V;38mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 10A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.1nF |
| Output Capacitance(Coss) | 145pF |
| Gate Charge(Qg) | 13nC@4.5V |
