UA3-220S05A2
UA3-220S05A2
ПроизводительAIPULNION(Guangzhou Aipu Elec Tech)
Партномер производителяUA3-220S05A2
ОписаниеPower Modules AIPULNION UA3-220S05A2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Изолированные модули питания |
| Производитель | AIPULNION(Guangzhou Aipu Elec Tech) |
| Вес | 0.638 |
| Operating Temperature | -25℃~+65℃ |
| Output Power | 3W |
| Type | Step-down type |
| Number of Outputs | 1 |
| Power | 3W |
| Features | Over Temperature Protection |
| Output Voltage | 5V |
| Function | Buck |
| Conversion Efficiency | 70% |
| Maximum Capacitive Load | 1500uF |
| Output Current (Max) | 600mA |
| input voltage (Vdc) | 120V~380V |
| Number of channel | 1 |
| Protective function | Overheat Protection |
| Ripple | 80mVp-p |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.8kV |
| Frequency - Switching | 60kHz |
| Capacitive Load(Max) | 1500uF |
| Vin | 120V~380V |
| Vout | 5V |
| Iout | 600mA |
