HQ05P10LRN
HQ05P10LRN
ПроизводительHIECUBE
Партномер производителяHQ05P10LRN
ОписаниеPower Modules HIECUBE HQ05P10LRN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | HIECUBE |
| Вес | 33.76 |
| Operating Temperature | -30℃~+70℃ |
| Output Power | 10W |
| Type | Step-down type |
| Number of Outputs | 1 |
| Power | 10W |
| Features | Overload Protection;Short Circuit Protection;Over Temperature Protection |
| Output Voltage | 5V |
| Function | Buck |
| Conversion Efficiency | 78% |
| Insulated Voltage | 3000V |
| Output Current (Max) | 2000mA |
| input voltage (Vdc) | 100V~370V |
| Number of channel | 1 |
| Ripple | 35mVp-p |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV |
| Frequency - Switching | 65kHz |
| Vin | 100V~370V |
| Vout | 5V |
| Iout | 2A |
