HS24P36SR
HS24P36SR
ПроизводительHIECUBE
Партномер производителяHS24P36SR
ОписаниеPower Modules HIECUBE HS24P36SR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | HIECUBE |
| Вес | 91.4 |
| Operating Temperature | -30℃~+70℃ |
| Output Power | 36W |
| Type | Step-down type |
| Number of Outputs | 1 |
| Power | 36W |
| Features | Overload Protection;Short Circuit Protection;Over Temperature Protection |
| Output Voltage | 24V |
| Function | Buck |
| Conversion Efficiency | 89% |
| Insulated Voltage | 3000V |
| Output Current (Max) | 1500mA |
| input voltage (Vdc) | 100V~370V |
| Number of channel | 1 |
| Ripple | 150mVp-p |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV |
| Frequency - Switching | 65kHz |
| Vin | 100V~370V |
| Vout | 24V |
| Iout | 1.5A |
