GL8P04
GL8P04
ПроизводительGL
Партномер производителяGL8P04
ОписаниеTransistors/Thyristors GL GL8P04
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GL |
| Вес | 0.049 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 8A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 750pF@0V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 75pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 33mΩ@10V,5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 15nC@10V |
