GLP4015AS-8
GLP4015AS-8
ПроизводительGL
Партномер производителяGLP4015AS-8
ОписаниеTransistors/Thyristors GL GLP4015AS-8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GL |
| Вес | 0.182 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 13A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.9nF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 300pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 11mΩ@10V,14A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 65nC@10V |
