GL12P40A4
GL12P40A4
ПроизводительGL
Партномер производителяGL12P40A4
ОписаниеTransistors/Thyristors GL GL12P40A4
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GL |
| Вес | 0.501 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 12A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 530pF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 45W |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 65pF@20V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 26mΩ@10V,8A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 15nC@10V |
