GL14P04-8
GL14P04-8
ПроизводительGL
Партномер производителяGL14P04-8
ОписаниеTransistors/Thyristors GL GL14P04-8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GL |
| Вес | 0.178 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 14A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 5.1nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 480pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 9mΩ@10V,14A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 102nC@15V |
