GL20N04A4
GL20N04A4
ПроизводительGL
Партномер производителяGL20N04A4
ОписаниеTransistors/Thyristors GL GL20N04A4
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GL |
| Вес | 0.47 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 20A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 247pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 32.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 19.5pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 25mΩ@10V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 6nC@4.5V |
