GL30N03A4
GL30N03A4
ПроизводительGL
Партномер производителяGL30N03A4
ОписаниеTransistors/Thyristors GL GL30N03A4
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GL |
| Вес | 0.424 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 30A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 938pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 40W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 99pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 10mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 17.5nC@10V |
