GL540A8P
GL540A8P
ПроизводительGL
Партномер производителяGL540A8P
ОписаниеTransistors/Thyristors GL GL540A8P
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GL |
| Вес | 2.06 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 33A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.7nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 150W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 10pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 30mΩ@10V,17A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 37nC |
