AON6816
AON6816
ПроизводительAlpha (Taiwan)
Партномер производителяAON6816
ОписаниеTransistors/Thyristors Alpha (Taiwan) AON6816
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Alpha (Taiwan) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 2 N-Channel |
| configuration | Common Drain |
| Continuous Drain Current (Id) | 17A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.54nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.2V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6.2mΩ@16A,10V |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 45nC@10V |
