AP8814A
AP8814A
ПроизводительA Power microelectronics
Партномер производителяAP8814A
ОписаниеTransistors/Thyristors A Power microelectronics AP8814A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | A Power microelectronics |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 2 N-Channel |
| configuration | Common Drain |
| Continuous Drain Current (Id) | 8A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 800pF@8V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.25W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 800mV@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 125pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 22mΩ@2.5V,3A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 11nC |
