AP90N02NF
AP90N02NF
ПроизводительA Power microelectronics
Партномер производителяAP90N02NF
ОписаниеTransistors/Thyristors A Power microelectronics AP90N02NF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | A Power microelectronics |
| Вес | 0.25 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 90A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4307pF@16V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 83W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 321pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 77nC@10V |
