AP90N06P
AP90N06P
ПроизводительA Power microelectronics
Партномер производителяAP90N06P
ОписаниеTransistors/Thyristors A Power microelectronics AP90N06P
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | A Power microelectronics |
| Вес | 2.7 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 90A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4.136nF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 108W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 257pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5.8mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 6nC@10V |
