AP90P01D
AP90P01D
ПроизводительA Power microelectronics
Партномер производителяAP90P01D
ОписаниеTransistors/Thyristors A Power microelectronics AP90P01D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | A Power microelectronics |
| Вес | 0.5 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 90A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 6.8nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 12V |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 400mV@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 726pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.5mΩ@4.5V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 225nC@4.5V |
