AP9926A
AP9926A
ПроизводительA Power microelectronics
Партномер производителяAP9926A
ОписаниеTransistors/Thyristors A Power microelectronics AP9926A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | A Power microelectronics |
| Вес | 0.23 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 6.5A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 358pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 500mV@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 58.5pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 20mΩ@10V,6.5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 5.6nC@10V |
