FTS01N15G
FTS01N15G
ПроизводительARK micro
Партномер производителяFTS01N15G
ОписаниеTransistors/Thyristors ARK micro FTS01N15G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ARK micro |
| Вес | 0.23 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 1.3A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 320.5pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 150V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 27.4pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 450mΩ@5V,1A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 9.5nC@60V |
