FTS10N15G
FTS10N15G
ПроизводительARK micro
Партномер производителяFTS10N15G
ОписаниеTransistors/Thyristors ARK micro FTS10N15G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ARK micro |
| Вес | 0.2 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 350mA |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 32.8pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 150V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 4.6pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 10Ω@10V,250mA |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 1.2nC@60V |
