FTX30P35G
FTX30P35G
ПроизводительARK micro
Партномер производителяFTX30P35G
ОписаниеTransistors/Thyristors ARK micro FTX30P35G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ARK micro |
| Вес | 0.17 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 200mA |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 43.39pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 350V |
| Power Dissipation (Pd) | 1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 0.84pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 30Ω@10V,200mA |
