PM516BA
PM516BA
ПроизводительU-NIKC
Партномер производителяPM516BA
ОписаниеTransistors/Thyristors U-NIKC PM516BA
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | U-NIKC |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 582pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 500mW |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 600mV@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 61pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 30mΩ@4.5V,5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 9.1nC |
