UK650BA
UK650BA
ПроизводительU-NIKC
Партномер производителяUK650BA
ОписаниеTransistors/Thyristors U-NIKC UK650BA
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | U-NIKC |
| Вес | 0.24 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 70A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1741pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 31W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 198pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.3mΩ@10V,19A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 35nC@10V |
