AGMH70N90H
AGMH70N90H
ПроизводительAGM-Semi
Партномер производителяAGMH70N90H
ОписаниеTransistors/Thyristors AGM-Semi AGMH70N90H
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | AGM-Semi |
| Вес | 1.694 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 91A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 5.624nF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 65V |
| Power Dissipation (Pd) | 89W |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.3mΩ@10V,40A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 91nC@10V |
