AUP060N055
AUP060N055
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUP060N055
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUP060N055
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 2.748 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 125A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.803nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 55V |
| Power Dissipation (Pd) | 120W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3.5V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 124.3pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.3mΩ |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 53.5nC |
