AUR014N10
AUR014N10
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUR014N10
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUR014N10
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 1.058 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 395A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 13000pF@50V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 313W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 398pF@50V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.2mΩ |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 231nC |
| Pd- Power Dissipation | 313W |
| RDS(on) | 1.2mΩ |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 395A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V |
| Input Capacitance(Ciss) | 13nF@50V |
| Gate Charge(Qg) | 231nC |
