AUR020N085
AUR020N085
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUR020N085
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUR020N085
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 1.212 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 247A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 11nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 85V |
| Power Dissipation (Pd) | 275W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3.5V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 350pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.8mΩ |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 152nC |
