AUR020N10
AUR020N10
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUR020N10
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUR020N10
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 0.899 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 305A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 14994pF@35V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 375W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 477pF@35V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 213nC@10V |
