AUW033N08BG
AUW033N08BG
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUW033N08BG
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUW033N08BG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 7.768 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 160A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 7.463nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 85V |
| Power Dissipation (Pd) | 340W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 43.4pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.3mΩ |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 109nC |
