AUD069N10A
AUD069N10A
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUD069N10A
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUD069N10A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 0.68 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 116A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.861nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 161W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.95V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 15.1pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5.8mΩ |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 60.7nC |
