AUP049N10
AUP049N10
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUP049N10
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUP049N10
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 2.784 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 136A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.864nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 161W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3.5V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 15.3pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.2mΩ |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 60.7nC |
