AUR030N10
AUR030N10
ПроизводительANHI
Партномер производителяAUR030N10
ОписаниеTransistors/Thyristors ANHI AUR030N10
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ANHI |
| Вес | 1.414 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 214A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 10nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 330W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 280pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.8mΩ |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 138nC |
