TMP4080NF
TMP4080NF
ПроизводительTritech-MOS
Партномер производителяTMP4080NF
ОписаниеTransistors/Thyristors Tritech-MOS TMP4080NF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Tritech-MOS |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 345pF@20V |
| Pd- Power Dissipation | 58W |
| RDS(on) | 4.3mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 80A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V |
| Input Capacitance(Ciss) | 6.638nF@20V |
| Gate Charge(Qg) | 118nC@10V |
