TMP6040D
TMP6040D
ПроизводительTritech-MOS
Партномер производителяTMP6040D
ОписаниеTransistors/Thyristors Tritech-MOS TMP6040D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Tritech-MOS |
| Вес | 0.404 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 98pF |
| Pd- Power Dissipation | - |
| RDS(on) | 23mΩ@10V,10A |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | - |
| Current - Continuous Drain(Id) | 30A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.026nF@25V |
| Output Capacitance(Coss) | 134pF |
| Gate Charge(Qg) | 68nC@10V |
