D18N20
D18N20
ПроизводительWXDH
Партномер производителяD18N20
ОписаниеTransistors/Thyristors WXDH D18N20
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WXDH |
| Вес | 0.416 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 18A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.136nF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 200V |
| Power Dissipation (Pd) | 100W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 16.4pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 0.12Ω@10V,9A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 20.4nC@10V |
