DH030N03P
DH030N03P
ПроизводительWXDH
Партномер производителяDH030N03P
ОписаниеTransistors/Thyristors WXDH DH030N03P
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WXDH |
| Вес | 0.162 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 96A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2531pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 96W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 293pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.1mΩ@10V,60A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 61nC@10V |
