DH045N06P
DH045N06P
ПроизводительWXDH
Партномер производителяDH045N06P
ОписаниеTransistors/Thyristors WXDH DH045N06P
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WXDH |
| Вес | 0.165 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 115A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4.8nF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 172W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 270pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.1mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 80nC@10V |
