DH060N03R-B26
DH060N03R-B26
ПроизводительWXDH
Партномер производителяDH060N03R-B26
ОписаниеTransistors/Thyristors WXDH DH060N03R-B26
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WXDH |
| Вес | 0.091 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 54A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.2nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 30W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 137pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5.5mΩ@10V,25A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 25.7nC@10V |
