DH500P06D
DH500P06D
ПроизводительWXDH
Партномер производителяDH500P06D
ОписаниеTransistors/Thyristors WXDH DH500P06D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WXDH |
| Вес | 0.39 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 20A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1528pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 43W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.6V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 60pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 58.5mΩ@10V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 28.2nC@10V |
