DHS044N12U
DHS044N12U
ПроизводительWXDH
Партномер производителяDHS044N12U
ОписаниеTransistors/Thyristors WXDH DHS044N12U
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WXDH |
| Вес | 0.95 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 270A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 8592pF@60V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 120V |
| Power Dissipation (Pd) | 417W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 24pF@60V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.7mΩ@10V,60A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 105nC@10V |
