DHS110N15D
DHS110N15D
ПроизводительWXDH
Партномер производителяDHS110N15D
ОписаниеTransistors/Thyristors WXDH DHS110N15D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WXDH |
| Вес | 0.415 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 85A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3980pF@75V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 150V |
| Power Dissipation (Pd) | 120W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3.8V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 20pF@75V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 13mΩ@10V,50A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 54nC@10V |
