RDF01-05S12S
RDF01-05S12S
ПроизводительReSine PS
Партномер производителяRDF01-05S12S
ОписаниеPower Modules ReSine PS RDF01-05S12S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | ReSine PS |
| Вес | 3.13 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Output Power | 1W |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Power | 1W |
| Features | Short Circuit Protection |
| Output Voltage | 12V |
| Switching Frequency | 260kHz |
| Conversion Efficiency | 76% |
| Insulated Voltage | 3000V |
| Maximum Capacitive Load | 560uF |
| Output Current (Max) | 83mA |
| input voltage (Vdc) | 5V |
| Number of channel | 1 |
| Protective function | Short-Circuit Protection |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV |
| Frequency - Switching | 260kHz |
| Capacitive Load(Max) | 560uF |
| Vin | 5V |
| Vout | 12V |
| Iout | 83mA |
