MS40P05
MS40P05
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMS40P05
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MS40P05
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.047 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 4.6A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 620pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 53pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 70mΩ@10V |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 6.4nC@32V |
