MS60P03
MS60P03
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMS60P03
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MS60P03
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.052 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 3A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 715pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 34pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 150mΩ@4.5V,1.5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 5.9nC@20V |
