MSD40P45
MSD40P45
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSD40P45
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSD40P45
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.39 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| configuration | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 45A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2757pF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 73.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250μA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 137pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 12mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 22.2nC@4.5V |
