MSD60P16
MSD60P16
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSD60P16
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSD60P16
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.4 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 16A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.256nF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 25W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 59pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 48mΩ@10V,8A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 22nC@30V |
