MSH100N045SA
MSH100N045SA
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSH100N045SA
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSH100N045SA
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.17 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 100A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4725pF@50V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 208W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 14pF@50V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.5mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 72nC |
